Pts. Nis 15th, 2024

Dünyanın En Büyük Oteller Grubu Marrıott Internatıonal Türkiye’ye Yatırıma Devam Ediyor…

2016 yılında Starwood Grubunu satın alarak dünyanın en büyük otel zinciri haline gelen Marriott International Grubu’nun 21 Şubat Çarşamba günü tarihinde ilk kez gerçekleştirdiği İstanbul buluşmasında Türkiye ve dünya turizm dinamiklerinin yanı sıra Türkiye’ye dönük projeler ele alındı.


Marriott International Avrupa Global Satış Direktörü Ian Leat, Bölge Satış Direktörü Zoltan Konsanszky ile Avrupa Pazarlama ve Satış Direktörü Marie Bull’un ev sahipliğinde gerçekleşen davette Marriott International’ın dünyada ve Türkiye’de planladığı turizm atılımları, büyüme stratejileri ve turizm açısından beklentileriyle ilgili görüşler paylaşıldı.

Özellikle Mayıs 2017 sonrası Türkiye’ye seyahat eden turist sayısında ciddi bir artış yaşandığına dikkat çekilirken İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin güvenlik konusunda pozitif ivme göstermesi Türkiye’yi tekrar yabancı turistlerin gözdesi haline getirdiği belirtilerek grubun Türkiye’ye olan inancının her zaman artarak devam ettiğinin altını çizdi.

Türkiye’de toplamda 13 marka ile 7 şehirde 26 otel olarak faaliyet gösteren Marriott International, Sheraton, Marriott gibi şehir otellerinin yanı sıra St. Regis, W, The Ritz Carlton gibi lüks segmente de hitap eden çok geniş bir marka ağına sahip.

Marriott International, bu yıl içerisinde Türkiye’de 7 adet yeni otel işletmesini faaliyete sokup önümüzdeki 3 yıllık periyotta ise ülkedeki portföyünü yüzde 50 oranında arttırarak 14 yeni otel ile büyümesini arttıracak. Aynı zamanda bu dönemde grubun farklı segmentlerdeki Edition, Autograph Collection, Delta ve Residence Inn otelleri ise ilk kez Türkiye pazarına giriş yapacak.

Marriott International Hakkında:
Bethesda, Maryland, ABD bazlı Marriott International, Inc. (NASDAQ: MAR) 127 ülkede 30 otel markası ve 6,500 adet gayrımenkulü kapsayan bir portföye sahiptir. Marriott dünya üzerinde doğrudan işlettiği ve franchaise otelleri ile devre mülklerinin yönetimi yapmaktadır. Şirket ayrıca
ödüllü sadakat programları Marriott Rewards®, The Ritz-Carlton Rewards® ve Starwood Preferred Guest operasyonunu yönetmektedir.

yilmazparlar@yahoo.com

Bir cevap yazın