Cum. Tem 12th, 2024


B2B Luxury M.I.C.E  Work Shop etkinliği düzenleyen başda Murtaza Kalender olmak üzere Work Shop Travel Shop ekibi çok başarılı organizasyon gerçekleştirerek 50’den fazla ülkenin 200 civarında Tur Operatör şirketini İstanbul’a Hotel ve Turizm Acentaları ile iş birliği için getirtdi.


Network niteliğinde 18 Kasım 2018 Pazar akşamı Pulman Hotel salonunda tanışma kokteyli ile başlayan B2B Luxury M.I.C.E  Work Shop etkinliği 19 Kasım 2018 Pazartesi günü tam gün devam etdi.


Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TURSAB) Yönetim Kurul Başkanı Firuz Barbaros Bağlıkaya, Türkiye Otelciler Birliğini (TUROB) Temsilen TUROB yönetim Kurul Başkan Yardımcısı Eresin Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eresin Hotels Genel MüdürüMüberra Eresin, Travel Shop Turkey Genel Müdürü Murtaza kalender birer açılış konuşması gerçekleştirdiler. Açılış kurdelesi, Firuz Barbaros Bağlıkaya, Müberra Eresin, Murtaza kalender, THY M.I.C.E. Müdürü Vildan Mataracı, ISTTA Başkanı Halil Korkmaz ve Yabancı Tur Operatör protokolu tarafından kesildi. Toplantıya İstanbul Hindistan Başkonsolosu Prunojyoti Mukherjee’ de geldi.


Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TURSAB) Yönetim Kurul Başkanı Firuz Barbaros Bağlıkaya açılış konuşmasını yabancı konuklara yönelik İngilizce olarak yaptı. Firuz Barbaros Bağlıkaya, Konuşmasında düğün, kutlama ve kültürel olarak yapılan bu tür turların Türkiye’de yapılmasını ve seçilmesini son derece isabetli bulduğunu dile getirdi. Tur operatörlerin gerek otel gerekse Seyahat acentaları ile yapacağı iş birliğinin verimli geçeceğine inandığını belirtdi.


Türkiye Otelciler Birliğini (TUROB) Temsilen TUROB yönetim Kurul Başkan Yardımcısı Eresin Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eresin Hotels Genel MüdürüMüberra Eresin İngilizce konuşmasında otelciler Birliği olarak her türlü hizmeti mükemmel bir müşteri memnuniyeti içerisinde vermeye hazır olduklarını bu konuda TUROB olarak her türlü yardımcı olabileceklerini açıkladı.


Travel Shop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender’de yine İngilizce yaptığı konuşması ön bilgi niteliğinde idi. Gelen tüm Hosted Buyer Tur Operatörlerine, tüm katılımcılara, sponsorlara, tüm basın mensuplarıyla kendilerine destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.


Murtaza kalender “Gelen Tur Operatörleri içerisinde, hâlihazırda Düğün işi almış olup lokasyon ve otel bakmakta olanlar da var. Ayrıca, Balkan ülkelerinden Charter uçuşları başlatma niyetiyle etkinliğe katılanlar da mevcut olup Türkiye’de bu işi yapabilmek için partner arayışındalar.


Hindistan’ın en büyük 5 Tur Operatöründen biri olan  ve Kültür, Gurup, M.I.C.E organizasyonlarıyla bilinen, dünyanın birçok ülkesinde de ofisleri bulunan  Yatra ve Mercury’nin Üst Düzey Yöneticilerinin de hazır bulunduğu etkinliğimizde, acentelerin Türkiye pazarında genişleme hedefleri var.” Plan ve hedefleri açıkladıkdan sonra


Murtaza Kalender, Hedeflerinin 2023 yılına kadar Türkiye’de 4 etkinlik yapmak olduğunu, 81 ilin tanıtımına katkıda bulunmak istediklerini, ülkemizdeki turizm kategorilerinin çeşitlilik sağlaması ve mevcut kategorilerin de daha iyi şartlara getirmek olduğunu, 60 milyon turistin en az 70 milyar dolar bırakmasının hedeflendiğinin altını çizdi. Biz bunları yaparken de ülkemize gelecek turistlerin vize sıkıntısı yaşamaması gerektiği üzere başta Hindistan olmak üzere özellikle Asya ülkelerinden vize alımının kolaylaştırılması gerektiğini ifade etti.


WorkShop TravelShop ve TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza kalender ile yaptığımız söyleşide; Luxury B2B M.IC.E etkinliğinin düzenleyicisi Murtaza Kalender’den aldığımız bilgiye göre bu etkinliğin ilk defa “B2B Luxury M.I.C.E Workshop konseptinde düzenlendi ve etkinliğine aralarında Hindistan’ın büyük Düğün Organizasyon Şirketleriyle birlikte büyük M.I.C.E etkinlikleri düzenleyen, Grup Kültür ve Dini Turlar yapan firmaların da bulunduğu, 50’den fazla ülkeden 200’e yakın Tur Operatörü iştirak etti.


Gelen Tur Operatörleri toplamda 10 milyonun üzerinde turist hacmine sahip ve 100 milyon doların üzerinde bilançoları bulunmakta. Türkiye’ye gelip Türkiye’deki firmalarla işbirliği yaparak Pazar paylarını geliştirmeyi planlıyor.Workshop etkinliğimizde, tamamen bizim tasarım ve mühendisliğimizle yapılan yazılımız sayesinde, etkinlik öncesinde B2B ön-randevular alınarak %100 başarı yakalandı. 1200 randevu alınan etkinliğimiz öncesinde 1868 tane karşılıklı teyitleşmeye ulaşıldı. Bu randevu sistemi sayesinde her firma kendi profiline uygun nitelikli firmalarla önceden irtibat kurarak hem zamandan tasarruf etmiş hem de efektik bir etkinlik geçirmiş oluyor.” Bilgilerini verdi.


Travel Shop Turkey proje Müdürü Hacer Ozman ilede proje hakkında bilgiler aldık. Hacer Ozman “Luxury B2B M.I.C.E Workshop etkinliğimize, Türkiye’den 70’den fazla Turizm Firması ve resmi kurum ila sivil toplum kuruluşları katılım göstermiş olup Türkiye’nin sayılı marka – zincir otelleriyle  Türkiye’den birçok Düğün Planlayıcısı, Türk Seyahat Acenteleri, Yat Firmaları, Restoranlar, Taşımacılık Şirketleri, Tekne Ekipman Firmaları gibi birçok değişik kategoride katılım sağlandı.


Ayrıca; etkinliğimize Yeşil Irmak Kalkınma Ajansı, Amasya, Tokat, Samsun, Çorum, Trabzon ve Antalya Turizm İl Müdürlükleri de teşrif ederek illerinin tanıtımlarını yaptılar.”dediAyrıca Travel Shop ekibi “ Gelen Tur Operatörlerine İstanbul, Antalya, Kapadokya, Çanakkale, Truva, Samsun, Çorum, Tokat ve Amasya’ya eğitim turları verilmiştir.  Kuzey Kıbrıs, Azerbaycan ve Yunanistan’dan Turizm firmaları etkinliğimize katılıp yerinde görerek kendi ülkelerine taşımak istiyorlar ki bu da bir Türk firması olarak gurur kaynağı”.şeklinde tek vücut yaptıkları bu mükemmel verimli organizasyon ile turizme hizmetden büyük haz duyduklarını ifade etdiler.


Standları dolaştığımızda Lionel Hotel Oya Uluca, Cappadocia Travelux’den Sadeğül Bostancı ve Selin Ozus, THY M.I.C.E. Müdürü Vildan Mataracı, Global Cyprus Semra Şenel ile yaptığımız etkinlik hakkındaki kısa söyleşide, ortak olarak çok verimli geçtiğini Çok memnun kaldıklarını bildirdiler. Etkinliğin İstanbul ayağı Dosso Dossi Downtown Hotelinde verilen veda yemeği ve eğlence ile son buldu.yilmazparlar@yahoo.com

Bir cevap yazın