Cts. May 25th, 2024

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışı ile birlikte dünya çocuklarına armağan edilen, kutlaması ertelen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 29 Nisan 2023 günü tüm yurtda kutlandığı gibi, Halkalı Okyanus Koleji ilk okul ve ilk okul öncesi öğrencilerince görkemli bir şekilde kutlandı.

Büyüsek bile ruhumuz çocuk olan biz Türklerin 23 nisan günü, çocuklara özgü bayram olarak, Dünyada tek ülke olmamızdan dolayı, övünmeye, kuşkusuz her Türkün hakkıdır.

Ülkemizin geleceği olarak bakılan, sorumlu birer insan olarak yetiştirmek, ahlakının doğruluğunu vurgulayarak eğiten kurum okullarımızın böylesine samimi çoşkulu resmi bayram kutlamalarına tanık oluyoruz.  

Bize yaşama gücü veren umut olarak gördüğümüz, çocuklarımız, sınırsız, çıkarsız sevinçleri olan güleryüzlü dünyalarına bizi götürdüler. Muhteşem gösterileri velileri büyüledi.

İlklerin yeri her zaman ayrıdır. İlk okul öncesi öğrenci Almila Parlar’a ilk 23 Nisan Bayramını soruyoruz. Sadece “Atatürk’ü çok seviyorum” diyor. Gülerek yaptığı resimlerini gösteriyor..

İlk Okul öürencisi Abisi Aybars Parlar ise Mustafa Kemal Atatürk‘ün biz çocuklara armağanı Egemenlik ve Çocuk Bayramımı olarak tamamlıyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğin, yıldızı, aydınlığı” olarak andığı çocuklarımızın bayramı, dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun, her çocuğun bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bizleri daha çok heyecandırıyor.

Okyanus Kolejin 23 Nisan Kutlamaları, önce yürüyüş korteji ile başladı. Gösteri alanında Saygı duruşu, okul bandosu eşliğinde söylenen İstiklal marşı sonrası, günün mana ve ehemmiyeti kapsamında konuşma yapıldı. Velilerin çok takdirini alan, öğrencilerin neşeli gösterileri ile devam etdi. Velilerin Okul içindeki öğrencilerin resim sergileri gezmesiyle son buldu.

yilmazparlar@yahoo.com

23 Nisan 2023 Okyanus Kolej Kutlamaları