Pts. Nis 15th, 2024


Antalya’nın büyüleyen güzelliklerini fotoğraf kareleriyle yansıtmak amacıyla 4 Mevsim Antalya adlı fotoğraf yarışması Antalya Turizm Fuarı’nda sergilendi.


Ödüllü fotoğraf yarışması fotoğrafları 27-28 Ekim tarihinde düzenlenen olan Antalya Turizm Fuarı’nda sergilendi. Yarışmada ‘’Fotoğraflarımla Türkiye’nin turizmini tanıtmak benim yaşam şeklimdir. Ölene kadar ise Türkiye’yi tanıtmak için yaşayacağım” diyerek kendini turizm sektörüne adamış, Turizm Fotoğrafçılığının duayen isimlerinden merhum Halil Tuncer adına da özel ödül verildi.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Birincilik ödülü 5 yıldızlı otelde 5 gün 2 kişilik tatil, İkincilik ödülü 2 kişiye Antalya-Adrasan-Suluada turu, Üçüncülük ödülü ise 4 kişilik Sandland ziyaret bileti olacak. Halil Tuncer özel ödülünü kazanan fotoğraf ise aylık yayımlanan GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nde kapak fotoğrafı olacak.

HALİL TUNCER ADINA ÖZEL ÖDÜL

Fotoğraf yarışmasının ödül töreninde, ‘’ Fotoğraflarımla Türkiye’nin turizmini tanıtmak benim yaşam şeklimdir. Ölene kadar ise Türkiye’yi tanıtmak için yaşayacağım” diyen ve yaşadığı süreç boyunca elinden düşürmediği fotoğraf makinesiyle Türk turizmini fotoğraflayan, Danimarka’da 69 ülkenin katıldığı Turizm Fotoğrafları Yarışmasında dünya ikinciliği kazanan, Turizm Fotoğraf Sanatçısı Halil Tuncer adına özel ödül verildi. Halil Tuncer özel ödülünü kazanan fotoğraf; aylık yayımlanan GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nde kapak fotoğrafı olacak. Böylece fotoğraf, unutulmazlar arasında yer alırken merhum Turizm Fotoğraf Sanatçısı Halil Tuncer’de bir kez daha yad edildi.

Best Ajanstan tasarımcı Cem Çimrin

Kum Heykeller Organizasyonu Sahibi Cem Karaca

Profesyonel fotoğrafçı, rehber Hakan Yaman

SAYD Başkanı Mehmet Gem

POYD Başkanı Ülkay Atmaca

Turizm Fakültesi Öğrencisi Başak Geçillioğlu

Turizm Profesyoneli Recep Yavuz

GM Dergisi sahibi Selçuk Meral

Organizasyon fikir babası Barış Geçillioğlu.

Korona sürecinde dönem dönem yalnızlığa ve sessizliğe bürünen Antalya, aslında en güzel fotoğraflarını bu dönemde verdi. Sokaklar sakin, parklar boş, deniz durgun, şehir mahsun iken doğaya sarılarak poz verdi Antalya ve 86 Gezgin Antalya’yı fotoğraflayarak yarışmaya iştirak ettiler. 

Juri üyeleri titiz bir çalışma sonunda, içinde turistik ögelerin olduğu, kültür ve tarih zenginliğini betimlemesi ve gölgeler konusundaki başarısından dolayı Yalçın Çiftçi’nin ASPENDOS fotoğrafı birincilik ödülüne layık görüldü. Erdal Türkoğlu Kaputaş çalışması ile ikinci olurken, Ozan Seyhan Gece fotoğrafı ile yarışmanın üçüncüsü oldu.

Kısa bir süre önce kaybettiğimiz Emektar Turizm Fotoğrafçısı Halil Tuncer adına verilen Mansiyon ödülü Dağ Köyü fotoğrafı ile İbrahim Aktaş’ın oldu.

Bir hayalden yola çıkarak, küçük, mütevazi bir organizasyon ile Antalya’yı bu zor günlerde gündemde tutmaya çalışan Z kuşağının genç Antalya Sevdalısı Barış Geçillioğlu’na bu çabasından dolayı biz turizmci büyükleri olarak teşekkür ederiz. Fotoğrafları ile yarışmaya katılan ve Antalya’ya renk katan bütün yarışmacıları bundan sonraki çalışmalarımızda görmek üzere başarılar dileriz…

yilmazparlar@yahoo.com

Bir cevap yazın