Cts. May 25th, 2024

GLOBEMEETS B2B Networking


Uluslararası turizm pazarlama alanında faaliyet yürütmek amacıyla Hüseyin Kurt ve Serdar Söyler tarafından kurulan GLOBEMEETS’in “GLOBEMEETS B2B Networking Etkinliği” 22 Eylül 2023 Perşembe günü JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea’de gerçekleştirildi.

Amac olarak, İstanbul başta olmak üzere ülkenin farklı şehirlerindeki karar vericilerin yanı sıra farklı ülkelerden hizmet sağlayıcılar ve turizm paydaşlarını bir araya getiren kaliteli ve verimli bir etkinlik düzenlemek olan“GLOBEMEETS B2B Networking Etkinliği” çok verimli oldu .

Doğrudan iş geliştirmeyi sağlayacak bir B2B ağ oluşturma etkinliğine katılan İstanbul’dan 250 kişi civarında MICE segmentinde çalışan acentalar, etkinlik yönetimi şirketleri, kongre acentaları, outgoing incentive, leisure, FIT ve outgoing kültür turizmi segmenti çalışan acentalar ile 25 farklı şehirden hosted buyer ,70 civarında acentacı organizasyonda ağırlandı. 

Etkinliğe Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği, İstanbul Seyahat Acentaları Tanıtım ve Geliştirme Derneği, MPI Turkey Club, Pazarlama İletişimcileri Derneği, Site Turkey, Tüm Etkinlik Teknolojileri Sektörü Derneği, Türkiye Uluslararası Etkinlikler Derneği ve Türk Hava Yolları gibi kuruluşlar da destek verdi.

Turizmde Yeni Bir Soluk Kazandırmak Ve Sınırları Ortadan Kaldırmak

GlobeMeets Başkanı Hüseyin Kurt açılış konuşmasında Turizme yeni bir soluk kazandırmak ve sınırları ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. 

25 şehir civarında ve KKTC’den acentelerin katıldığı ve 33 ülkeden DMC, havayolları, kruvaziyer firmaları ve sponsor iş ortaklarını bir araya geldiği tüm gün randevulu sistemde ikili görüşmelerin yapılacağını ifade eden Kurt “Bu etkinlik, geleceğimizi şekillendirecek çok önemli bir adımdır. Bizler, önüne çıkan her engele rağmen yılmadan güçlenen ve her zaman birbirine tutunan sektör paydaşlarıyız. Rekabet gücümüz ve dünyaya hızla uyum sağlayan bakış açımız ve vizyonumuz sayesinde sınırları aşacağımıza inanıyoruz. Turizm sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı ve sınırları ortadan kaldırmayı amaçlayan organizasyonumuzda gelecekte de sürecek iş birliklerinin ve ortaklıkların kurulmasını cesaretlendirirken, yeni destinasyonlar ile kültürel deneyimler hakkında fikir alışverişleri yapacağız” dedi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya özetle “Önümüzdeki yıllarda turizm sektörünün dünya ekonomisindeki yerinin çok daha artacağını öngörüyoruz. Paydaşlar arasında sinerjinin yakalanması açısından B2B etkinlerin çok etkili ve önemli olduğunu düşünüyoruz. GlobeMeets B2B Networking Etkinliği’nin yeni işbirliklerine zemin hazırlamasını diliyorum.” Sözleriyle MICE, kruvaziyer ve sağlık turizminin çok önemli tirizm çeşitleri olduğunu belirten Bağlıkaya “Bu turizm çeşitleri nitelikli iş gücüne de katkı yapıyor. Bu sektörleri ileri taşıyan acentalarımızı dikkatle izliyoruz. İlerleyen yıllarda turizmin dünya ekonomisindeki payının daha da artacağını görüyoruz. TÜRSAB olarak turizmimizin gelişmesi için atılan her adımı destekliyoruz. GlobalMeets B2B Networking Event gibi etkinlikler de turizmi geliştiriyor. Bu etkinlikle acentalarımız güçlü ortaklıklar ve işbirlikleri kurmalarını diliyorum. Bu etkinlik için Hüseyin Kurt ve Serdar Söyler’e teşekkür ediyorum. Başarılı ve verimli bir etkinlik olmasını diliyorum” şeklinde Etkinliğin önemli olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin turizm yolculuğunda MICE, bleisure ve farklı segmentlerin önemine dikkat çekti. Bu alanda büyük emeklerin sarf edildiğini belirten Bağlıkaya, “Kişi başı turizm gelirinin artırılması için en önemli segmentlerden bir tanesi. Aynı zamanda bu segmentler, sektörümüzdeki nitelikli iş gücünü de artıran alanların başında geliyor. Seyahat acentelerimizi başta MICE ve bleisure olmak üzere kruvaziyer, sağlık ve gastronomi gibi yüksek katma değerli turizm segmentlerini ileri noktalara taşımalarını gerçekten takdir ediyoruz.”dedi

B2B Etkinlik yorgunluk atmak ilişkileri daha da kuvvetlendirmek adına Fişekhane’ de parti ile devam etdi. Mükemmel atmosfer, müzik, dans gösterimi ve ikramlar Başarılı, verimli geçen toplantıya, “10 Numara ya” eklendi.  

Fişekhane , sanayici kimliğiyle iki asra yakın bir geçmişe sahip olan “Zeytinburnu Fabrika-i Hümâyûnu” bünyesinde 19. yüzyılın ilk yarısında kuruldu. 1800’lü yıllarda inşa edilen ve klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan su kulesi, zırhlı araç tamirhanesi, atölyeler ve depolar günümüzde kültür varlığı olarak restore edilmiştir. Mekan belediye tarafından tescil edilerek İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken tarihi yerler listesine girdi. Dolayısıyla FİŞEKHANE, İstanbul’un en önemli tarihi değerlerinden biridir. Yaklaşık 170 yıl sonra, eşsiz restorasyonuyla şehrin yeni buluşma noktasıdır.

yilmazparlar@yahoo.com

GLOBEMEETS B2B Networking Etkinliği 10 Numara