Çar. Haz 19th, 2024

Piyasalar, ürün hakkında en eksiksiz bilgiyi almanın yanı sıra sağlıklı ve kaliteli gıda talebi gibi trendleri takip etmek zorunda kalıyor.

Yaratıcı ekonomide gastronomi nasıl bir rol oynuyor. Restoranlar, kafeler, barlar vs. veya küçük üreticiler olsun,  her zamanki hacim ve hızda çalışma fırsatından mahrum durumda.

Derneğin gastronomik manzarası güçlü olduğunu gösteriyor

Bu nedenle, gastronomi ile ilgili yerlerin ayağa kalkmasına, üretime başlamasına, bir çalışana ödeme yapmasına veya başka birini istihdam etmesine yardımcı olabilecek kapsayıcı projeler dahil, Türk mutfağını hak etdiği platforma taşımaya destek olmayı hedefleyen, Başkanlığını Ufuk Güngör’ün yaptığı Gastronomi Turizm Medya ve Tanıtım Derneği GATUMDER çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

GATUMDER  haftalık geleneksel toplantısını, pek çok 5 yıldızlı otellere ürünlerini veren Yönetim kurul Üyesi ve 3. kuşak olan Kaçkar Muhallebicisinde gerçekleştirdi.

Birçok gastronomik projesi toplantılarda hayat buluyor.

Tartışma fırsatı buldukları yuvarlak masa toplantılarında yönetim ve genel kurul üyeleri en verimli olabilmesi için başarılı bir gastro projesinin nasıl oluşturulacağını ve nasıl uygulayacakları şeklinde çalışmalarını sürdürüyor.

Gastronomi ekonomisi en hızlı büyüyen sektörlerden biri ancak sağlıklı, hijyenik kaliteli ürünler, malzeme, istikrarlı lojistik  mekanlar, çevrimiçi ticareti gelişimi, daha pek faktörler istenen seviyede değil 

Alan çalışmalarıyla daha gerçekci yapıya sahip olan dernek, gönüllü kar amacı gütmeyen çalışanların iyi niyetleriyle birleşince Gastronominin tüm sorunlarını amaçlayan projeler vücut buluyor.

.

yilmazparlar@yahoo.com

Bir cevap yazın