Cum. Tem 12th, 2024

Düzce, Glamping Destinasyon olabilir mi?

TÜRSAB ile Korugöl Tabiat Parkı Projesi için bir protokol imzalayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Turizm Şehri Düzce’ sloganıyla, Korugöl Tabiat Parkında çadır kamp alanlarının ve 5 yıldızlı otel konforunda ahşap evlerin ve yürüyüş parkurlarının olacağı bilgilerini paylaşdı.

Glamping Nedir ?

Doğaya dönme hisseden turistlerin, Bir dizi yaratıcı konforuyla kamp yapmak “göz alıcı kamp” anlamına gelen Glamping, kamp yapmanın eğlencesini, doğanın güzelliğini ve ev konforunun lüksünü çadır kurmak zorunda kalmadan deneyimlemenin bir yoludur. Kamp yapmanın lüks bir versiyonudur.

Tatilin bir parçası da ilham almaktır, Korugöl Tabiat Parkında çadırın dışına çıkıp özel doğal inzivaya adım atılabilir, temiz havayla, binbir güzellikle, doğaya yakın olmak için, gerçekden Korugöl Tabiat Parkı mükemmel destinasyon olabilir.

Benzersiz konaklama fırsatını hissedebilmek için, ağaç evlere alternatif arandığında lüks kamping tatil için lüks çadır Glamping, gölde, ormanlık içinde, mükemmel butik kamp keyfi yaşatarak, Düzce’yi cezbetdirecek destinasyon rolü oynayabilir.

Bunlara ek olarak Gastronomi turizmi için Mutfak Sanatları merkezinide ilave edersek, yöresel Türk Mutfağının ve endemik bitkilerden yapılan lezzetli sebze yemekleride keşfetmek, tadmak ayrıcalığıyla gerçekden turizm için iyi bir proje olmasıdır.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün daveti üzerine, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve TÜRSAB  üyeleri muhteşem doğa güzelliklerine sahip, Korugöl Tabiat Parkı’nı gezdi.

Mutfak Sanatları Merkezinde verilen eğitim sonrası öğrenci aşcıların hazırladığı nefis yöresel yemekler tanıtıldı tatdırıldı. TÜRSAB’ın 50. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla hazırlanan sürpriz pasta kesilme esnasında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya proje protokolü hakkında bilgilendirme konuşması gerçekleştirdiler.

Başkan Özlü, “Ben göreve başladığımda bölgenin ihalesi vardı. Daha önce bize tahsis edilmişti ama Düzce Belediyesince 5 yıl süre ile bir yatırım yapılmadığı için bizden almışlardı. Tekrar bir ihale yapıldı. Düzce Belediyesi, Beltaş şirketimiz eliyle ihaleye girdik, Korugöl’ü aldık. 20 yıl işletme hakkı bizde. Ardından TÜRSAB ile bir protokol imzaladık. Yaptığımız protokolün ana ekseni ikiye ayrılıyor. Birinci tarafında altyapı yatırımları, yol, su, elektrik var. Bunu devlet olarak biz yapmayı, yaptırmayı üstlendik. Diğer kısımları yani üst yapıyı ve konaklamayı da TÜRSAB üstlendi. Böyle bir işbirliği yaptık. Korugöl projesinin Düzce’nin turizm noktasında çok ciddi bir kilometre taşı olacağını düşünüyorum” şeklinde gelişmeleri açıkladı.

Başkan Özlü, “Belediyemizin böyle bir şeye öncülük etmesi Düzce’nin turizm noktasında Türkiye’de bir atılım yapmasına katkı sunacak. Beltur şirketimiz ile aslında biz Türkiye’nin turizm potansiyelini geliştirmeyi hedefliyoruz. Amacımız da ilk aşamada her hafta Düzce’ye 10 bin kişi getirmek. Bunun bir kısmı konaklamalı, bir kısmı günübirlik olacak. Bu tip tesisler de buna ciddi katkı sunacak” dedi

Dönemi sırasında sayısız projeleri hayata geçiren, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, projenin TÜRSAB’a düşen bölümünü en mükemmel şekilde yerine getireceklerinin altını çizdi. Memnuniyet ve teşekkür yüklü konuşması sonrası pasta kesildi. Program son buldu.

yilmazparlar@yahoo.com

Korugöl Tabiat Parkı Projesi